BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 10199022
*
nr 1019 9022
Bordslampfot
keramik, Tilgman Keramik, höjd: 35 ca
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 20:29:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 18:07:20
1
100 kr
19/2 07:59:13
2
Vinnande bud
22/2 08:40:09
2
justering av budtak
- Tema
22 feb
Keramiker-Lisa Larson & Co
På Tema Keramiker - Lisa Larson & Co har vi samlat fat, figuriner, miniatyrer, skålar, skulpturer, väggplattor och vaser av konstnärer och designers som Louise Adelborg, Ingrid Atterberg, Hertha Bengt ...
Läs mer om Keramiker-Lisa Larson & Co
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgmans
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39
*
Bordslampfot
Läs mer om Keramiker-Lisa Larson & Co
nr 1019 9022
Bordslampfot
keramik, Tilgman Keramik, höjd: 35 ca
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 18:07:20 | 1 | 100 kr |
19/2 07:59:13 | 2 | Vinnande bud |
22/2 08:40:09 | 2 | justering av budtak |
- Tema
22 feb
Keramiker-Lisa Larson & Co
PÃ¥ Tema Keramiker - Lisa Larson & Co har vi samlat fat, figuriner, miniatyrer, skÃ¥lar, skulpturer, väggplattor och vaser av konstnärer och designers som Louise Adelborg, Ingrid Atterberg, Hertha Bengt ...Läs mer om Keramiker-Lisa Larson & Co
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgmans
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39